Turistické zajímavosti v okolí Držovic

Držovice jsou velmi klidná a útulná vesnice nedaleko Prostějova. Nachází se tedy v malebné krajině úrodné Hané. Je ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od betonové džungle, přeplněné e-mailové schránky, dopravních kolon a všech ostatních stresujících věcí, které člověku ztěžují život ve městě. Co ale dělat, když Vám klidné procházky po lese, sbírání hřibů a večery u krbu přestanou stačit?

V okolí Držovic se naštěstí nachází mnoho míst, které naprosto uspokojí Vaši chuť po poznávání nových míst a věcí. Tady je stručný výčet alespoň některých z nich.20540063291_dbdf3bc56b_b

1. Olomouc

Město Olomouc, které se nachází necelých 25 kilometrů od Držovic, je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst v České republice. Stejně jako například v Praze zde najdete mnoho historických památek, kulturních institucí, kvalitních restaurací a mnoha jiných turistických atrakcí – na rozdíl od Prahy ale v Olomouci není zdaleka tolik turistů, takže si jedinečnou atmosféru tohoto města můžete vychutnat i bez toho, že by vás někdo ušlapal.

Za návštěvu v Olomouci rozhodně stojí mimo jiné historické centrum města a náměstí s orlojem, Olomoucký hrad nebo olomoucká Zoo na Svatém kopečku. Olomouc Vás rozhodně nezklame.

2. Čechy pod Kosířem

Obec Čechy pod Kosířem se nachází jen několik kilometrů od Držovic a jde o malebnou, typicky hanáckou vesnici. Navštívit zde můžete například zámek se zámeckým parkem, Muzeum kočárů nebo Hasičské muzeum. Kdybyste náhodou měli náladu i na trochu turistiky, vyražte si na rozhlednu na Velkém Kosíři, na které si budete moci vychutnat úžasný výhled na celou okolní krajinu.

3. Vyškov

Vyškov, město ležící na řece Haná v samotném srdci Moravy, jehož historické centrum je městská památková zóna, která byla v minulosti nazývaná Moravské Versailles. Najdete zde několik historických památek (mezi něž patří mimo jiné městský morový sloup, pivovar, zámek se zámeckou zahradou, renesanční radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo barokní kašna.)

Ať už si k odpočinku a poznávání vyberete kterékoli z těchto míst, přejeme Vám příjemnou cestu a mnoho nových zážitků!