Kam na jídlo v Držovicích

Jednoho nádherného dne vás cesta zavedla do obce Držovice. Možná jste dali na doporučení někoho ze známých a vyrazili do Držovic na výlet. Nebo tuto obec jen tak míjíte cestou do vaše cílové destinace. Podstatné na tom je, že jste se najednou ocitli v Držovicích. Již hodně bylo řečeno o různých atrakcích v této obci a jejím okolí. Nyní nás však zajímá důležitější informace a to kam vyrazit na jídlo v Držovicích. Pravděpodobně po dlouhé cestě jste hladovi a těšíte se na pořádnou dobrotu k obědu doprovázenou půllitrem čepovaného piva. Poradíme vám, jaké jsou nejlepší gastronomické možnosti v Držovicích.

DržoviceSamozřejmě při příležitosti návštěvy české obce Držovice nemůžete opomenout tradiční české hospůdky. O klasické hospody jak je známé není v Držovicích a okolí nouze. Ve většině případů se jedná o rodinné podniky nabízející široký výběr domácích pokrmů jak od babičky. Tradiční česká jídla ochutnáte například v hospodě U Druhé šance nebo v sousední budově Hostince Na Strži. Již teď se můžete těšit na šťavnatou svíčkovou s houskov
ými knedlíky a voňavou porci česnečky. Ne hrozí tak, že byste zůstali o hladu, z denní nabídky místních hospůdek si jistě vyberete.

V Držovicích nechybí ani oblíbené cukrárny a kavárny. Nejoblíbenějším podnikem je zřejmě rodinná cukrárna U Matyldy. O provoz této útulny kavárničky se stará paní Matylda a její děti. V prostředí cukrárny panuje domácká atmosféra, každý host zde cítí být vítán. K paní Matyldě můžete zavítat nejen na dezert či zákusek. Nabídka rodinného podniku byla nedávno rozšířena i o slané koláče a sendviče. Až budete v Držovicích nutně se zastavte u paní Matyldy na její firemní jablečný koláč a k tomu voňavý šálek prvotřídní italské kávy.

Doufáme, že díky těmto tipům si užijete báječné odpoledne v Držovicích, načerpáte potřebnou energii a strávíte čas v příjemné společnosti. Pěkná zastávka po cestě čeká vás v Držovicích.