Držovice: turistický průvodce

Turistický průvodce, který vám představíme v tomto článku, pokrývá většinu z pamětihodných míst v Držovicích a blízkém okolí. Prohlídka Držovic, která trvá přibližně dvě hodiny, začíná u vlakového nádraží, pokračuje po celé obci a končí u Zámeckého kopce. Pokud byste náhodou měli na toulky touto různorodou krajinou více času, průvodce zahrnuje i několik tipů na pěší výlety severně od Držovic. Nezapomeňte se cestou stavit v místní kavárně na tradiční domácí zmrzlinu.

UbytováníVila-Selena

Přímo v centru Držovic bez problému najdete ubytování za přijatelné ceny. Kouzlo Držovic spočívá v tom, že tu nejsou žádné velké hotely, patřící do mezinárodních hotelových řetězců. Naopak, v Držovicích se ubytujete v menších útulných rodinných penzionech, z nichž každý má originální historii. Ceny ubytování se pohybují mezi 500 až 2000 Kč za noc v závislosti na typu a vybavení pokoje.

Významné události

Každý rok dne 30. dubna se v Držovicích koná tradiční průvod na oslavu Čarodějnic. Nenechte si ujít tuto šanci převléknout se za čarodějnici či upíra. V srpnu pak ve vesnici probíhá festival country a rockové hudby, jehož se každoročně zúčastní přes 50 kapel nejen z Česka, ale i z okolních zemí. Na přelomu července a srpna také začíná sezóna vyhlášené angreštové zmrzliny.

Kam na jídlo

V případě stravovacích zařízení je situace podobná situaci s ubytováním. V Držovicích nepotkáte řetězcové restaurace ani fast foody. Držovice jsou rájem pro milovníky kvalitních českých pokrmů připravených s láskou podle receptů od naších babiček a prababiček. Můžeme si vsadit, že v Držovicích ochutnáte tu nejlepší svíčkovou, guláš či rajskou. Překvapí vás i množství pekáren a obchůdku s rychlým občerstvením. Takže žádný strach, v Držovicích hlady rozhodně neumřete!

Suvenýry

Co když si přejete z výletu dovézt nějaký suvenýr? V tomto směru také budete příjemně překvapeni. Neočekávejte však žádné okoukané suvenýry typu magnetek a propisek s nadpisem Držovice. V místních obchůdcích můžete nakoupit domácí marmelády, keramické výrobky či vynikající meruňkovici.