Držovice – jedna z hlavních turistických destinací v České republice

Vesnička Držovice, která se nachází na východě České republiky poblíž Prostějova, má jen něco málo přes tisíc obyvatel. Přesto je nejvyhledávanější turistickou destinací v České republice.

Proč tomu tak je?

Jedná se totiž o historicky nejstarší obydlenou oblast na území dnešní České republiky. Držovice jsou tak místem, kde se potkáte s historií tváří v tvář, jelikož se ve vesnici zachovalo několik původních staveb z dob naších předků.9602054712_b9aa93f0ba_b

Proč však Držovice lákají ročně tolik turistů? Čím se liší například od Prahy či Brna? Hlavním rozdílem je samozřejmě úchvatná krajina a přírodní rezervace, která obklopuje celou vesnici. Držovice jsou tak rájem pro všechny milovníky pěších výletů a outdoorových aktivit. Nic se nevyrovná procházce lesní cestou, kdy se můžete v klidu pokochat rozmanitou krajinou a divokými porosty. Dokážete si představit, jak blahodárné účinky má takový výlet? Během pouhých pár dnů zregeneruje nejen vaše tělo, ale i mysl.

V Držovicích se mimo jiné nachází i muzeum českých dějin, do jehož útulného interiéru se zamilujete. Místní muzeum nabízí stálou expozici, která se věnuje historii Česka a zejména samotné vesnice Držovice. Dále se po okolí Držovic můžete svézt parním vláčkem, což je atrakce, kterou jen tak někde nepotkáte. Netřeba říkat, že jízda vláčkem je především oblíbená mezi našimi nejmenšími, rozhodně se jim nebude chtít vystoupit. Můžete své ratolesti však nalákat na místní domácí zmrzlinu, která je dalším důvodem, proč byste měli zavítat do Držovic. Tradičně se vyrábí v Držovicích od roku 1805 a pokud se do vesnice dopravíte na přelomu července a srpna, získáte šanci ochutnat firemní angreštovou zmrzlinu.

Další z výhod je pohodlné vlakové a autobusové spojení z Prahy, ale samozřejmě do Držovic můžete vyrazit i autem. Přímo v centru vesnice se nachází velké chráněné parkoviště, kde se dá zaparkovat za pouhých 40 korun za den.

Asi už není třeba dál vysvětlovat, proč jsou Držovice jednou z hlavních turistických destinací v České republice.