Držovice – dovolená v přírodě

Když se řekne dovolená hned se nám vybaví krásná pláž s bílým pískem a lazurově modrý oceán. Tak nějak podvědomě máme dovolenou spojenou s cestou do zámoří. Válení se na pláži není však nutností. Skvělou dovolenou si užijete i doma, aniž byste museli vycestovat z Čech.

holiday in the countrysideNa mysli máme dovolenou v přírodě. Jen si představte, vycestovat někam do divočiny a užít si týden plný procházek lesem, rybaření, výletu pěšky či na kole. A kam jinam vyrazit na akční dovolenou než do Držovic. Tato hezká česká vesnička je rájem pro milovníky výletní romantiky a večerního posezení u ohně. Výhodou Držovic je, že jsou stejně vzdálené hlavním českým městům Praze a Brnu. Do Držovic tak můžete vyrazit naprosto pohodlně, dokonce se tam můžete dopravit i vlakem.

Když však vyrazíte na dovolenou autem, můžete cestou zažít jedinečný road trip. Spojíte tak příjemné s užitečným, do kufru auta se vám navíc vejde spousta věcí, které se vám během dovolené budou hodit. Doporučujeme s sebou zabalit pohodlné oblečení, trekové kalhoty, hole a turistický batoh. Bude se vám zřejmě hodit i stan, pokud byste dostali chuť na přespávání pod širákem. Jinak nezapomeňte na kolo, pokud jedno vlastníte. Držovické cy
klostezky vás nenechají chladným.

Taková dovolená v přírodě vás bez pochyb vyjde mnohem levněji, než kdybyste vyrazili na druhý konec světa. Nebude vás trápit časový posun ani dlouhé hodiny strávené přestupy na letišti. Dovolenou v Držovicích si můžete užít kdykoliv, nepotřebujete dlouhé plánování, jen si hodíte do kufru pár nezbytných věcí a máte sbaleno. Ušetříte si tak čas, který byste normálně věnovali balení a plánování dovolené. Váš čas radši věnujte odpočinku a odreagování. Vyrazte na pěší výlet či výlet na kole, vesnička Držovice a její okolí má co nabídnout. V nedalekém okolí mimo jiné leží významné historické památky, hrady a zámky. Takže během dovolené budete mít možnost kulturního výletu.