Dovolená v Držovicích pro náročné cestovatele

Každý máme jiné nároky na pohodlí a jinak nastavené hranice trpělivosti. Při cestování vždy vychází najevo, na co si každý potrpí: někdo dává přednost bohatým zážitkům a při tom se v klidu vyspí ve spacáku na zemi, někomu zase záleží převážně na komfortu, ubytovává se tak vyloženě v luxusních hotelech, kde se nechává rozmazlovat obsluhou.Obecní-dům-Držovice-po-rekonstrukci-4-1024x576

Poslední dobou však mezi náročnými turisty nabývají na popularitě výlety do divočiny na úkor pobytů v pěti hvězdičkových apartmánech. Proč tomu tak je? Přece dovolená na Seychelských ostrovech či Maledivách již dávno není exotikou. Touha po nevšedních zážitcích nutí movitou klientelu hledat nové neotřelé způsoby, jak si dopřát jedinečný požitek z dovolené. A co může být víc nevšední, když si sbalíte kufry a odjedete na víkend mimo civilizaci?

Nedávno byla založena první česká agentura, která se specializuje přímo na takové pobyty v divočině pro náročné cestovatele. Co si pod tím máte představit? Klasické služby cestovní agentury s jedinou výjimkou: místo čtyř a pěti hvězdičkových hotelů vám nabídnou co nejjednodušší ubytovací podmínky. Budete bydlet ve stanu či pod širákem, koupat se v okolním potoku a stravovat se na styl naších předků, tedy k obědu a večeři počítejte s trochou masa a zeleniny, žádné dobroty od vyhlášených šefkuchařů.

Kdo by za takové služby přece platil? Byli byste překvapeni, poptávka po zájezdech mimo civilizaci roste každým dnem. Když vedete náročný život, třeba podnikáte a nemáte pevně stanovenou pracovní dobu, žijete jak se říká pořad ve stresu a občas potřebujete úplně vypnout, abyste si dobili potřebnou energií. Během takového víkendu bez internetu, počítačů a mobilních telefonů, bez obchodních schůzek či podepisování smluv, prožijete neuvěřitelný pocit lehkosti, celý váš organismus se jakoby resetuje a vrátí se do původního nastavení. Za to jsou podnikatele ochotni připlatit, vždyť už ani nejde o peníze, ale o ten samotný zážitek.

Že to zní lákavě a rádi byste na víkend vypnuli? Zkuste si objednat víkendový pobyt v Držovicích, této investice rozhodně nebudete litovat.