Deset důvodů, proč miluji Držovice

1. Všude blízko

Není to tak dávno, co se od Prostějova oddělila jedna z jeho velkých částí a stala se z ní samostatná vesnička Držovice. Právě proto, že Držovice sousedí s Prostějovem, mají občané všechny důležité úřady a obchody na dosah ruky.sirince-213797_960_720

2. Zároveň tak daleko

A přece je to vesnice. Panuje zde taková ta přátelská atmosféra, kde se všichni sousedé znají a zdraví se na ulici. Ideální místo pro dnešní moderní rodinu.

3. Kulturní spolky

Jako jeden příklad za všechny zmíním Rodinné centrum Sluníčko, které nabízí například pravidelnou výuku angličtiny pro děti. Pro dospělé je tu toho sice méně, ale co, King Neptunes Kasino je tu pro vás nonstop.

4. Restaurace u Císařské cesty

Toto místo stojí opravdu za zmínku! Pokud se chcete opravdu dobře nadlábnout na místě, kde zapomene na všechny starosti a budete se cítit dobře, je to pro vás to pravé!

5. Kostel Panny Marie Hostýnské

Pokud si snad myslíte, že v Držovicích postrádáme památky, pak jste neviděli náš kostel. Po požáru staré zvonice byl vystavěn z iniciativy zdejších občanů v letech 1914 – 1916. Do dnes je naší pýchou.

6. Zdejší Botanická zahrada

Za 2. světové války byla takřka zlikvidována, k dnešnímu dni ji to však neubralo na kráse. Může se pochlubit více jak 1350 druhy rostlin a a bezmála 110 tipů dřevin.

7. Cyklostezka

Protože vesnice patří pod mikroregion Haná, vede skrze ní cyklostezka, díky které se na kole dostanete do všech okolních vesnic.

8. Příroda v okolí

I to je jedním z hlavních důvodů proč toto místo miluji. Kde může být hezčí příroda než v samotném centru Moravy? Není nic hezčího, než piknik s oblíbenou knihou v blízkém okolí.

9. Místní farma

Pokud pomineme možné kulturní vyžití, vzhledem k tomu, že farma je volně otevřené návštěvám rodin z dětmi, lze zde levně a kvalitně koupit produkty přímo od místních farmářů.

10. Mnoho příležitostí

Držovice stojí takřka v centru všeho. Blízko jsou všechny okolní vesnice a města Prostějov nebo Olomouc. Lidé, kteří zde žijí nebudou muset mít nikdy strach z nedostatku pracovních příležitostí nebo dostupnosti dopravy.