7 důvodů proč navštívit Držovice

1. Přátelská atmosféra.

Vesnice Držovice vznikla tím, že se oddělila od města Prostějova a osamostatnila. V současné době má jen něco málo přes tisíc obyvatel, všichni se navzájem znají. Nebuďte tak překvapeni, když vás na ulici pozdraví náhodný kolemjdoucí. Držovice jsou známé přátelskou, téměř rodinnou atmosférou. Na víkend do Držovic klidně vyrazte o samotě, stačí navštívit místní hospodu a hned budete mít o pár kamarádů navíc.

2. Klid na práci.

Pokud se v Držovicíc1024px-Držovice_čp._17h zdržíte delší dobu, je dost pravděpodobné, že budete muset střídat odpočinek a práci. Držovice vám nabídnou dokonalé klidné prostředí, kde se vám bude pracovat jedna radost. O slušné rychlosti internetu v Držovicích se zkuste přesvědčit na oblíbeném webu Spin Palace app, zaručujeme, že budete příjemně překvapeni.

3. Dobré jídlo.

Po aktivním a fyzicky náročném dni se jistě budete těšit na pořádnou večeři. V Držovicích je hned několik restaurací, které stojí za zmínku. Dobré jídlo se stane příjemným závěrem dne bohatého na zážitky.

4. Cyklistika.

Všichni nadšenci do cyklistiky si zamilují Držovice díky pohodlné cyklostezce, jež vede přes Držovice do okolních vesniček. Na pohodovou jízdu podél břehu Romže jen tak nezapomenete.

5. Botanická zahrada.

Zahrada byla založena v roce 1933, za druhé světové války však část zahrady byla zabraná německou armádou. Po válce byla zahrada obnovena a v dnešní době sčítá asi 1350 druhů rostlin a 101 druhů dřevin.

6. Kostel Panny Marie Hostýnské.

Počátkem 20. století byl na návsi v Držovicích postaven nový kostel. Patronkou kostela, jehož výstavba byla financována veřejností, se stala Panna Marie Hostýnská. Kolem kostela je k vidění kamenická výzdoba a v těsné blízkosti stojí pomník věnovaný padlým ve světových válkách.

7. Nádherná příroda.

Snad všichni budou souhlasit, že v okolí Moravy je nejkrásnější příroda. O krásách Držovic a jejich okolí se přesvědčíte na vlastní oči, když se vydáte na procházku či vyrazíte na kole po cyklostezce vedoucí přes Držovice.